Matematik Olimpiyatlarında Art Arda Gelen Bir Büyük Başarı Daha!

Uluslararası Matematik Olimpiyatı (IMO), lise öğrencileri için Matematik Dünya Şampiyonası’dır ve her yıl farklı bir ülkede düzenlenmektedir. Bu yıl altmış ikincisi düzenlenen olimpiyat, çevrim içi platformda Rusya merkezli olarak 107 farklı ülkeden 619 öğrencinin katılımıyla 19-20 Temmuz 2021 tarihlerinde gerçekleşmiştir. Olimpiyat sınavı, her biri 4.5 saat süren üçer sorudan oluşan iki sınavdan oluşmaktadır. 

TÜBİTAK "2202-Bilim Olimpiyatları Programı" kapsamında Uluslararası Matematik Olimpiyatında ülkemizi temsil etmek üzere seçilip yetiştirilen 6 genç bilim insanımız, 62. Uluslararası Matematik Olimpiyatı(IMO)’ndan madalyalarla döndüler. Öğrencilerimizden Ömer Faruk ERZURUMLUOĞLU gümüş madalya; Burak Buğra ÖNDER, Yusuf Kağan ÇİÇEKDAĞ, Barış KOYUNCU, Hayrettin Eren YILDIZ ve Şevket Onur YILMAZ bronz madalya kazandı. Ayrıca Türkiye, 107 ülke arasında 35. olmuştur.

Ülkemize bu büyük başarıyı yaşatan Matematik Takımı öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Olimpiyatlara katılan tüm öğrencilerimize, ailelerine, öğretmenlerine, başta Komite Başkanlarımız olmak üzere eğitimlerde görev alan tüm akademisyenlere bayram sevincimize sevinç kattıkları için teşekkür ederiz.