TUBİTAK 1512 BİGG kapsamında 450.000 TL hibe destek için Hemen Başvurun!!

TÜBİTAK, BiGG ile girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için 450 Bin TL  hibe destek veriyor!    

BİGG Programı’nın yatırım tabanlı ilk çağrısı olma özelliği taşıyan 2023-1 BiGG çağrısı kapsamında desteklenmeye hak kazanan girişimciler için destek tutarı, TÜBİTAK BİGG Fonu ile %3 hisse karşılığında yatırım olarak aktarılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 22 Mayıs 2023. Saat: 17:00     Hemen Başvur!! 

İstanbul Okan Üniversitesi-ARPROGED, Marmara Üniversitesi Teknopark –Uygulayıcı Kuruluş ortaklığında BIGG STEP adı ile, “Akıllı Ulaşım” ve “Sağlık ve İyi Yaşam” tematik alanları başta olma üzere,  çağrı duyurusunda belirtilen, aşağıdaki tüm tematik alanlar ve alt başlıklarında,   TÜBITAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı için başvuruları beklemektedir.

 • Akıllı Ulaşım

 • Akıllı Üretim Sistemleri

 • Enerji ve Temiz Teknolojiler

 • İletişim ve Sayısal Dönüşüm

 • Sağlık ve İyi Yaşam

 • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

OPINA- “Açık İnovasyon Otonom Araç Geliştirme ve Test Platformu” Projemiz  (https://www.opinaproject.com/tr/home/) ile kurulacak alt yapı ve Türkiye’den tek üniversite olarak üyesi olduğumuz  ERTICO- Akıllı Ulaşım Sistemi Ağları (ITS Europe) , EGVIA-The European Green Vehicles Initiative Association, BEPA-Batteries European Partnership Association ve CCAM- European Partnership on Cooperative Connected and Automated Mobility ağları da, güçlü uluslararası ortaklar ve paydaşlarla ulaşım için akıllı sistemler ile ilgili çalışan teknolojik girişimci adaylarına avantajlar sağlayacaktır.

Ayrıca, kurumumuz, Tıp Fakültesi ve  Laboratuvarları, Simülasyon Merkezleri ve Üniversite Hastanesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi ile birlikte, sahip olduğu kurumsal iş ağı ve uluslararası bağlantıları itibariyle, fikir aşamasından uluslararası pazarlara erişim süreçlerine kadar, girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği tüm konularda destek sağlayabilecektir.

BiGG STEP  programı ile,  iş fikri sahibi ekiplere, OPINA projemiz ve sağlık alanındaki ilgili altyapı  desteklerinin yanında, ofis imkânı, ücretsiz eğitim, uzman mentörlük ve danışmanlıklar, müşteri ve yatırımcı tanıştırmaları ve ön prototip, laboratuvar altyapısı kullanım imkanları sağlanmakta, girişimci adayları ile birebir ilgilenilerek, girişimcilerin fikirden pazara ihtiyaç duyabilecekleri her konuda destek olarak, TÜBİTAK beklentilerine uygun iş planlarının ortaya çıkması sağlanmaktadır.

TUBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi destekleri yeni dönem çağrı kapsamında  başvuruları toplamaya başlamıştır. Bu kapsamda, teknolojik iş fikri sahibi girişimcilerinden alacağımız başvurular için son tarih, 22 Mayıs 2023 olarak belirlenmiştir.

 Teknoloji odaklı iş fikrine sahip, Öğrenci, Akademisyen, Sanayi çalışanı olarak, kendi girişimini kurma konusunda istekli, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı BİGG çağrısında belirtilen aşağıdaki nitelikleri taşıyan herkes programa başvurabilir:

Programa ön başvuru tarihi itibariyle üniversitelerin;

 • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,

 • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi,

aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde programa başvurabilecektir;

 • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da

 • TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,

 • Ön başvuru tarihi*  itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak

Nasıl Başvurulur?

Başvurularınızı  https://bigg.mxincubation.com/?uid=zcl4ypg8nzxhd62f7jmy linkinden veya  buradan  yapabilirsiniz.

Sorularınız için arproged@okan.edu.tr , mehtap.kurtoglu@okan.edu.tr  adreslerine ulaşabilirsiniz. 

Tubitak bilgilendirmesine bu linkten ulaşabilirsiniz.  

 

ARPROGED, BİGG STEP Proje Ekibi.