TÜBİTAK BİGG Fonu 136 Girişime Yatırım Yaptı!

Türkiye çapında faaliyet gösteren 149 BiGG Uygulayıcı Kuruluşuna toplamda 2885 iş fikri başvurusu yapıldı.

  • 1453 iş fikri, BiGG Uygulayıcı Kuruluşlarının sağladığı hızlandırıcı programdan yararlanarak kendilerini geliştirme fırsatı buldu.
  • 515 iş fikri ikinci aşama değerlendirmelerine geçmeye hak kazandı.
  • 153 iş fikri Mükemmeliyet Mührü ile desteklenmeye hak kazandı.

Desteklenen projeler arasında yer alan 136 iş fikri, şirket kurulum süreçlerini başarıyla tamamlayarak Türkiye Kalkınma Fonu tarafından yönetilen TÜBİTAK BiGG Fonu’ndan yatırım ödemelerini aldı.

 

Bu sonuçlarla birlikte ilk defa bu sayıda bir girişime yatırım yapılırken, Avrupa’da 2024 yılının ilk çeyreğinde adet olarak en çok pre-seed yatırım yapılan ülkesi olduk.

 

Bu süreçte iş birliği içinde olduğumuz TÜBİTAK, BiGG Uygulayıcı Kuruluşları ve iş birliği içerisinde olduğumuz tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Tüm girişimcilerimize çağrıya gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür eder, iş fikirlerini TÜBİTAK BiGG Fonu yatırımıyla hayata geçirmeye hak kazanan girişimcilerimizi tebrik ederiz.

 

Tohum öncesi aşamadan, olgunluk sürecine kadar olan tüm iş döngülerinde şirketleri destekleyebilen 7 alt fonu ile Türkiye Kalkınma Fonu, Türkiye girişimcilik ve girişim sermayesi ekosistemini büyütmek üzere üstlendiği öncü rolü önümüzdeki dönemlerde de devam ettirecektir.