TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL'ın Ramazan Bayramı Mesajı

Bayramlar, birlik ve beraberlik duygusunun yoğun olarak yaşandığı; sevgi, saygı, barış, kardeşlik ve yardımlaşmanın pekiştiği özel günlerdir.

Ülke, bölge ve küresel olarak yaşanan ve yaşanabilecek tüm güçlüklerin üstesinden gelebilmek için bilim ve teknolojiye ve daha da önemlisi bunun için gerekli olan her yaş grubundaki bilim temelli insan kaynağına olan ihtiyacın çok daha kritik hale geldiğini ve geleceğini biliyoruz.  

Bu nedenle ülkemizin 60 yılı aşkın süredir hizmet veren kurumu TÜBİTAK’a olan ihtiyaç geçmişe kıyasla arttı. Bunun için de çok daha fazla birlikte çalışmaya, birlikte öğrenmeye ve birlikte başarmaya ihtiyacımız var. İşte bayramlar bu kapsamda bizler için daha kıymetli ve önemli.

Ülke ve insanlık olarak daha sağlıklı, daha ferah, daha adil, daha mutlu yarınları inşa edebilmek için bilim ve teknoloji temelli çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. İnanıyorum ki, bu çabalarımız sonuçsuz kalmayacak.

Bu duygularla Ramazan Bayramımızı tebrik ediyor; bayramın milletimiz ve insanlık için sağlığa, sevgiye, barışa ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.

Saygı, Sevgi ve Selamlarımla,

Prof. Dr. Hasan MANDAL

TÜBİTAK Başkanı