TUBİTAK BİGG 1812, 2024-2 çağrısı ile , iş fikirleriniz için 900 Bin TL !

TUBİTAK, 1812 – YATIRIM TABANLI GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI BİGG YATIRIM ile, girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesi için 900 Bin TL  yatırım desteği veriyor!  

BİGG Programı’nın yatırım tabanlı çağrısı olma özelliği taşıyan 2024-2 BiGG çağrısı kapsamında, desteklenmeye hak kazanan girişimciler için destek tutarı, TÜBİTAK BİGG Fonu ile %3 hisse karşılığında yatırım olarak aktarılacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 01Temmuz 2024  Saat: 17:00     Hemen Başvur!! 

İstanbul Okan Üniversitesi - ARPROGED, "Marmara Üniversitesi Teknopark –Uygulayıcı Kuruluş " ortaklığında,  Mx BİGG Marmara Programı kapsamında,  çağrı duyurusunda belirtilen, aşağıdaki tüm tematik alanlar ve alt başlıklarında,   TÜBİTAK 1812- YATIRIM TABANLI GİRİŞİMCİLİK DESTEK PROGRAMI BİGG YATIRIM Programı için başvuruları beklemektedir.

Girişimci adaylarına, Mx BİGG Marmara Programı ön kuluçka destekleri kapsamında,  "Proje Yazma Eğitimleri", ilgili tüm eğitimler, mentörlükler ve hizmetler çevrimiçi ortamda sağlanacak, talebe göre, prototip atölyesi desteği verilecektir. 

Türkiye’nin her yerinden başvuru kabul edilmektedir.

Program Kapsamında Desteklenen Alanlar:

 • Akıllı Ulaşım

 • Akıllı Üretim Sistemleri

 • Enerji ve Temiz Teknolojiler

 • İletişim ve Sayısal Dönüşüm

 • Sağlık ve İyi Yaşam

 • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

OPINA- “Açık İnovasyon Otonom Araç Geliştirme ve Test Platformu” Projemiz  (https://www.opinaproject.com/tr/home/) ile kurulacak alt yapı ve Türkiye’den tek üniversite olarak üyesi olduğumuz  ERTICO- Akıllı Ulaşım Sistemi Ağları (ITS Europe) , EGVIA-The European Green Vehicles Initiative Association, BEPA-Batteries European Partnership Association ve CCAM- European Partnership on Cooperative Connected and Automated Mobility ağları da, güçlü uluslararası ortaklar ve paydaşlarla ulaşım için akıllı sistemler ile ilgili çalışan teknolojik girişimci adaylarına avantajlar sağlayacaktır.

Ayrıca, kurumumuz, Tıp Fakültesi ve  Laboratuvarları, Simülasyon Merkezleri ve Üniversite Hastanesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastanesi ile birlikte, sahip olduğu kurumsal iş ağı ve uluslararası bağlantıları itibariyle, fikir aşamasından uluslararası pazarlara erişim süreçlerine kadar, girişimcilerin ihtiyaç duyabileceği tüm konularda destek sağlayabilecektir.

BiGG STEP ve Mx BİGG Marmara  programı ile,  iş fikri sahibi ekiplere, OPINA projemiz ve sağlık alanındaki ilgili altyapı  desteklerinin yanında, ofis imkânı, ücretsiz eğitim, uzman mentörlük ve danışmanlıklar, müşteri ve yatırımcı tanıştırmaları ve ön prototip, laboratuvar altyapısı kullanım imkanları sağlanmakta, girişimci adayları ile birebir ilgilenilerek, girişimcilerin fikirden pazara ihtiyaç duyabilecekleri her konuda destek olarak, TÜBİTAK beklentilerine uygun iş planlarının ortaya çıkması sağlanmaktadır.

 Teknoloji odaklı iş fikrine sahip, Öğrenci, Akademisyen, Sanayi Çalışanı olarak, kendi girişimini kurma konusunda istekli, aşağıdaki nitelikleri taşıyan herkes programa başvurabilir:

Programa ön başvuru tarihi itibariyle üniversitelerin;

 • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci,

 • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programından mezun kişi,

aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde programa başvurabilecektir;

 • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da

 • TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,

 • Ön başvuru tarihi*  itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak

Nasıl Başvurulur?

İstanbul Okan Üniversitesi Başvuru Linki: https://bigg.mxincubation.com/?uid=zcl4ypg8nzxhd62f7jmy

Çağrı dökümanı:

https://tubitak.gov.tr/sites/default/files/2024-05/1812-2024-2_cagri_duy...

Sorularınız için  mehtap.kurtoglu@okan.edu.tr  ,   arproged@okan.edu.tr  adreslerine ulaşabilirsiniz. 

 

ARPROGED, BİGG STEP Projesi.